Logo

Orientačná cyklistika pod hradom Červený Kameň

ckamenV sobotu 21.6.2014 sa za účasti pretekárov zo šiestich krajín konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnej cyklistike na strednej trati. Usporiadateľ Amatérsky športový klub Pezinok pripravil pre pretekárov na novej mape „Gróf na biku" náročné trate, ktoré preverili pripravenosť najmä mladých pretekárov pred Juniorskými majstrovstvami sveta.

V hlavnej kategórii žien zvíťazila Hana Garde z Francúzka dvojnásobná majsterka sveta v šprinte, na druhej priečke sa umiestnila Michale Gigon z Rakúska a tretiu priečku obsadila Adela Chromá z Českej republiky. Medzi mužmi dominoval pretekár Dánska Michael Sommer pred Miroslavom Ryglom z Českej republiky a Andreasom Waldmanom z Rakúska. Z domácich pretekárov si vybojoval striebornú medailu Andrej Dubovský v kategórii M17. zlato vybojoval Soma Jordan z Maďarska a tretí bol Markus Finder z Rakúska.